GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 7528041
*
nr 752 8041
Kaffeservis
cirka 37 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:27:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 13:13:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
2028 Kaffeservis
3 delar, silver, Finland, 1917. Höjd: 10,5-22. Vik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:56
-
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:37
*
Kaffeservis
Kondition: nagg
nr 752 8041
Kaffeservis
cirka 37 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/4 13:13:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
2028 Kaffeservis
3 delar, silver, Finland, 1917. Höjd: 10,5-22. Vik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:56 -
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:37